czwartek, 24 stycznia 2019

"Pierwsza miłość" - zbiór opowiadań

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 30 stycznia 2019 roku


"Pierwsza miłość, to zbiór opowiadań o miłości. Poznajemy losy młodych ludzi, tych w średnim wieku, a także najstarszych i najbardziej doświadczonych przez życie. Autorzy wykreowali piękne historie miłosne, które chwytają czytelnika za serce. Stajemy się obserwatorami piękna rodzącego się uczucia, wspomnień o tym momencie, a także szczęścia, które płynie z rozkwitu tej znajomości.

Dzięki temu zbiorowi opowiadań miałam po raz pierwszy okazję zapoznać się z twórczością niektórych Autorów. Dotychczas nie znałam stylu pisania Pani Miszczuk, Lignas-Łowieniewskiej, Lis czy Pana Kornackiego. Jestem zadowolona, że nie zawiodłam się na ich twórczości i w przyszłości chętnie sięgnę po ich dzieła. 


Pamiętacie swoją pierwszą miłość? Ja sięgnęłam głębiej pamięcią i przytoczyłam ją sobie na myśl. Uważam, że dla każdego z nas te pierwsze zauroczenia miały poważne znaczenie. Mogły one mieć miejsce w latach młodzieńczych, ale również w nieco starszym wieku. Siła uczucia niekiedy jest podobna, ponieważ nie raz spotykamy związki, gdzie pary są ze sobą od dziecka.

Człowiek powinien mieć zawsze serce szeroko otwarte na miłość. To uczucie jest przepięknie i konsekwencje z niego płynące warte są wszystkiego. Nie raz w życiu będziemy mieli pod górkę, jednak miłość uleczy nasze serce i będzie bandażem na zło otaczającego nas świata.


Już niedługo Walentynki - celebrowanie święta zakochanych. Jeżeli chcecie wejść w ten okres przepełnieni miłosnymi historiami, to koniecznie sięgnijcie po ten zbiór opowiadań od Czwartej Strony. A może szukacie prezentu dla swojej Ukochanej? Jeżeli tak, to "Pierwsza miłość" będzie strzałem w dziesiątkę. Polecam!

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

3 komentarze:

 1. To książka, którą z pewnością chcę przeczytać. :)
  www.czytamytu.blogspot.com
  ~Pola

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na swój egzemplarz tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nigdy nie ciągnęło mnie zbytnio do tego typu historii, chociaż ostatnio trochę się do nich przekonuję, więc niewykluczone, że kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń