środa, 9 stycznia 2019

"Gdzie jest prezydent" - Bill Clinton, James Patterson

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 30 stycznia 2019 roku
Liczba stron: 544


Tajny kod, który jest znany tylko nielicznej grupie osób, pewnego dnia dostaje się do rąk niepowołanych osób. Niezobowiązująco wyszeptane słowo do córki prezydenta uruchamia lawinę, która związana jest z bezpieczeństwem całych Stanów Zjednoczonych. W Białym Domu zaczyna się proces, mający na celu zwalczenie wirusa, uniknięcia zamachu i zapewnienia bezpieczeństwa. Podczas tego zamieszania niespodziewanie znika prezydent, a ludność zastanawia się co mogło się z nim stać.

Podczas lektury czytelnik ma możliwość wizyty w Białym Domu i śledzenia poczynań Głowy Państwa. Ameryka, to potężny kraj i Prezydent przez cały czas musi być w gotowości, a także musi rozsądnie podejmować decyzje. Każde działanie będzie skutkowało określonymi czynami - nie ważne, w którą stronę ruszy działanie, zawsze będzie miało ono odzwierciedlenie na państwie.


W książce został poruszony problem odcięcia od internetu. Aktualnie prawie każda nasza czynność uzależniona jest od tego wynalazku. Ciężko wyobrazić sobie wykonywanie wielu codziennych czynności bez podłączenia do sieci. Czasami sprawdzamy tam nawet błahe sprawy, ale w dzisiejszych czasach internet służy również do zapewnienia dobrej pracy w szpitalach czy instytucjach państwowych i bankach. Co stałoby się w momencie, gdyby nagle nie było internetu? Jak udowodnilibyśmy ile oszczędności było na naszych kontach bankowych? A co ze wszelkimi danymi przechowywanymi w chmurze? Jeden incydent mógłby nagle odciąć nam wygodę i przyczynić się do klęski.

Jeżeli jesteście ciekawi, czy dowódcy USA poradzili sobie z atakiem terrorystycznym oraz jak miał wyglądać ich kraj bez internetu, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Będziecie mieli okazję poznać tajniki działania Białego Domu, panujące tam reguły, a także dbanie o bezpieczeństwo Głowy Państwa. Dzięki Autorom zauważycie, co dzieje się w momencie, kiedy znika prezydent, a także, gdzie może przebywać.


Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Znak.

1 komentarz:

  1. Jestem pewna, że tą książką zainteresuje się mój narzeczony. 😊

    OdpowiedzUsuń