środa, 19 grudnia 2018

"Miłość zimową porą" - Carrie Elks

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 23 listopada 2018 roku
Liczba stron: 424

Kitty Shakespeare marzy o tym, aby pracować w branży filmowej. Niestety nie może dostać się na wymarzony staż i jako ofertę pracy, przyjmuje opiekę nad dzieckiem bogatej rodziny. Bohaterka wyjeżdża do Wirginii, gdzie aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, a także poznaje pewnego Adama. Na początku kontakty między tą dwójką są bardzo napięte, jednak z czasem bohaterowie zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu i powoli zakochują się w sobie. Pech chciał, że Kitty poznaje pewien sekret, który związany jest z życiem jej ukochanego...

Główna bohaterka wiedziała co chce robić w życiu, jednak nie mogła zdobyć wymarzonej pracy. Postanowiła spróbować szczęścia w inny sposób i zaopiekować się synem znanego producenta filmowego. Liczyła na to, że znajomość ta, chociaż w małym stopniu wpłynie na szansę zawodową, jednak nie spodziewała się, że los tak skomplikuje jej życie, a ona stanie przed trudnym wyborem życiowym. Niespodziewanie musiała podjąć decyzję, czy chronić ukochanego i zachować poznaną tajemnicę tylko dla siebie, czy jednak być uczciwą i wyjawić mu prawdę. Nie ważne jakie rozwiązanie wybrałaby, każde z nich, zmieniłoby jej obecne życie.


Bardzo często miłość przychodzi niespodziewanie i człowiek nawet nie wie, kiedy uczucie rozwinęło się. Tak było w przypadku dwójki bohaterów, którzy na początku znajomości nie mogli znieść swojego towarzystwa. Każdy z nich miał inne podejście do życia i w Wirginii szukał czegoś innego. Niekiedy na naszej drodze stają ludzie, którym nie dajemy szansy, ponieważ mają inne podejście do życia niż my. Mimo to, warto przełamać stereotypy i lepiej poznać drugą osobę. Może z czasem okaże się ona świetnym przyjacielem, a nawet drugą połówką serca?

"Miłość zimową porą", to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Los igra z każdym człowiekiem i to tylko od nas zależy, jak poradzimy sobie w danej sytuacji. Czasami nie warto obrażać się na cały świat, czy mieć pretensje o wszystko, co nas otacza, tylko pozwolić sobie pomóc i wyjaśnić dane kwestie. Bywa tak, że niestety z bliskimi nie zawsze dobrze nam się układa, jednak magiczny czas świąt jest dobrą okazją do szczerej rozmowy i próby wybaczenia popełnionych błędów.

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Kobiecemu.

2 komentarze: