sobota, 3 listopada 2018

"Wszystkie nasze obietnice" - Colleen Hoover

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 14 listopada 2018 roku
Liczba stron: 296


Niespodzianki nie zawsze wychodzą tak, jak planujemy. Na własnej skórze przekonała się o tym Qiunn, która chciała niezapowiedzianie odwiedzić swojego narzeczonego. Pod drzwiami spotkała tajemniczego mężczyznę i dowiedziała się, że ich partnerzy właśnie dopuszczają się zdrady. Kobieta nigdy nie pomyślałaby, że człowiek spotkany w tak specyficznych okolicznościach zostanie jej mężem. Czy zranieni ludzie będą w stanie stworzyć udany związek? Może rany z przeszłości będą o sobie przypominać? Czy zranione serce ma prawo ponownie w pełni rozkwitnąć?

"Jeśli oświetlisz tylko swoje wady, 
wszystkie Twoje ideały zostaną przyćmione."

Akcję książki poznajemy z dwóch perspektyw czasowych. Jedną z nich jest przeszłość i opowieść o pięknie rozkwitającej miłości. Kochankowie odkrywają przed sobą swoje słabości, a także dzielą się szczęściem. Mogłoby wydawać się, że ich życie już zawsze będzie takie piękne, jednak z czasem radość zaczyna obumierać. Dzięki akcji rozgrywającej się aktualnie mamy okazję poznać zmagania bohaterów. Dostrzegamy, że w ich związku wygasa namiętność, a życie staje się monotonne. Małżonkowie zmagają się z ciężkim problemem, ale to tylko od ich siły zależy, czy przetrwają.

"Serce mojego męża to moje jedyne wybawienie, 
ale jego fizyczny dotyk stał się moim wrogiem."

W życiu każdego z nas pojawia się smutek, a raz łzy szczęścia. Bardzo dobrze jest mieć na swojej drodze kogoś, kto zawsze będzie wokół nas i dzielił będzie z nami emocje. Małżeństwo, to piękna i szczera więź, która czeka na każdego, kto o nią zawalczy. Ważne, aby nie dać się problemom i wspólnie pokonać przeszkody rzucane przez los. W innym przypadku między ludźmi pojawiają się niedomówienia i spory. Pamiętajcie, aby nie dusić w sobie emocji i myśli, tylko zdobyć się na szczerą rozmowę.


Uwielbiam książki Colleen Hoover. Autorka w cudowny sposób opisuje życiowe problemy, w których moglibyśmy odgrywać główna rolę. "Wszystkie nasze obietnice", to kolejna dojrzała opowieść o sile miłości. Ta historia uzmysławia nam, że nie warto patrzeć tylko na zachowanie drugiego człowieka, ale również samodzielnie dążyć do zmiany. To opowieść o pogoni za marzeniami, przywiązaniu i mocy pielęgnowania drzewa miłości, aby nie uschło. 

Moja ocena: 9,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Otwartemu.

6 komentarzy:

 1. Właśnie dziś zamówiłam sobie tę książkę przedpremierowo i strasznie nie mogę się doczekać, kiedy ją przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. czytałam tylko jedną powieść Hoover, ale na pewno na tej jednej nie poprzestanę. Może ta będzie kolejną?

  OdpowiedzUsuń
 3. I już mam ochotę na tę książkę. Hoover to jedna z moich ulubionych autorek, więc nie mogę odpuścić tej powieści!
  POCZYTAJ ZE MNĄ

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z kolei po czterech powieściach Hoover nie jestem jej fanką, więc po ten tytuł już raczej nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej książce naprawdę wiele! Przyznam, że jestem bardzo ciekawa tej powieści - muszę się chyba wreszcie za nią zabrać!
  Pozdrawiam cieplutko ;)

  OdpowiedzUsuń