środa, 14 listopada 2018

"Kobiety nieidealne. Magda" - Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 21 sierpnia 2018 roku
Liczba stron: 384


Główna bohaterka rozwiodła się z mężem dla kochanka. Ten jednak wybrał żonę i rozwódka została z synem bez żadnego majątku. W ekspresowym tempie musiała poszukać mieszkania i należycie zadbać o potrzeby dojrzewającego syna. Na ratunek złamanemu sercu przyszyły przyjaciółki, które postanowiły założyć Magdzie profil na portalu randkowym. Bohaterka nie spodziewała się tylu wiadomości, a tym bardziej tego, że nawiąże nić porozumienia z pewnym Kotem Makawitym.

Magda podjęła w swoim życiu pewną decyzję, uważając, że zmieni to jej życie na lepsze. Niestety efekt tego działania był zupełnie inny i kobieta musiała na nowo odnaleźć sens w życiu. Poznany w internecie Kot Makawity okazał się być mężczyzną, z którym dobrze jej się rozmawiało. Rozwódka potrafiła otworzyć się przed nim i wyjawić mu swoje lęki, a także fantazje. Z niecierpliwością i przejęciem oczekiwała na pierwsze spotkanie, jednak nie tego się spodziewała. Nie przewidziała, kim może okazać się w rzeczywistości wirtualnie poznany mężczyzna.


W dzisiejszych czasach znajomości zawierane za pośrednictwem portali społecznościowych, to coś normalnego. Niestety nigdy nie mamy pewności, z kim tak naprawdę piszemy i ile prawdy jest w zdaniach drugiej osoby. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nasz towarzysz w rzeczywistości może okazać się kimś zupełnie innym, a dodatkowo zdjęcie, które nam zaprezentował należało do zupełnie innej osoby. Jeżeli uważamy, że ta znajomość przetrwa, to należy spotkać się z kimś w jakimś publicznym miejscu i przekonać się, czy to jest naprawdę ten człowiek, a także doświadczyć na własnej skórze, jak wyglądają nasze relacje. Pamiętajcie, że nigdy nie należy bezgranicznie ufać osobie po drugiej stronie ekranu! Najpierw osobiste spotkanie, a jeżeli macie pewność co do tożsamości, to możecie poruszać wszelkie tematy.

Książkę polecam kobietom, które szukają lekkiej powieści obyczajowej. Poznacie tutaj losy czterech przyjaciółek, gdzie w tej części w głównej mierze, zostają przedstawione perypetie Magdy. Historia jest lekka, nie wymaga skupienia, więc idealnie będzie nadawała się dla osób poszukujących wytchnienia. Niestety jedyny minus, który mnie irytował, to brak rozdziałów i to, że akcja pisana jest jednym ciągiem. Nie mogłam skorzystać tutaj z mojej reguły, że czytam do końca rozdziału i idę spać... :)

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Replika.


3 komentarze:

  1. Dobrą i lekką powieścią obyczajową nie pogardzę - chętnie się na tę skuszę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie na ten moment jakoś do tej serii nie ciągnie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeżeli chodzi o obyczajówki to podchodzę do nich bardzo ostrożnie. A to z tego względu, że często po prostu nie przypadają mi do gustu lub szybko o nich zapominam. Dlatego raczej nie planuję po sięgnięcie po tą książkę.

    OdpowiedzUsuń