poniedziałek, 15 października 2018

"Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem" - Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 3 października 2018 roku
Liczba stron: 344


Miłka, to młoda dziewczyna, która po studiach zaczęła pracę w pensjonacie rodziców. Dziewczyna jest zadowolona z obecnej sytuacji, jednak wszystko zmienia się w momencie, kiedy babcia na łożu śmierci wyznaje je pewien sekret. Bohaterka podejmuje nagłą decyzję i wyjeżdża z Buska do Kielc, aby zacząć nowe życie. Czy cicha i skromna dziewczyna będzie w stanie zacząć wszystko od nowa?Jaką tajemnicę poznała, że nagle odcięła się od rodziny? Czy ukochana babcia wiedziała, jak zmieni się życie wnuczki?

Bardzo lubię książki Karoliny Wilczyńskiej. Seria "Rok na Kwiatowej" wywołała u mnie zachwyt tą Autorką i nie mogłam doczekać się, kiedy sięgnę po Jej najnowszą powieść. Pani Karolina wykreowane historie opisuje bardzo przyjemnym językiem i jednocześnie rozpala ogniki w sercu.


Historia przedstawiona w "Kawiarence za rogiem" nie jest kolejną powieścią obyczajową zakończoną happy endem. Miłka z dnia na dzień niespodziewanie zmieniła swoje życie i pożegnała się z przeszłością. Był to wielki i dojrzały krok, ponieważ wielu osobom nie udałoby się dokonać takiego czynu. Główna bohaterka została przedstawiona jako osoba cicha, pozostająca zawsze w cieniu innych osób, jednak w momencie, kiedy los rzucił jej kłody pod nogi, ona pokazała na co ją stać.

W powieści zostało poruszonych wiele ważnych wątków. Pierwszym z nich są kompleksy z powodu wagi oraz innych niedoskonałości. Powinniśmy akceptować wygląd swój czy innych osób, nie wykluczać nikogo z powodu kilku dodatkowych kilogramów. Pamiętajcie, że przede wszystkim najważniejszy jest charakter i to on świadczy o tym, jaka dana osoba jest. Ważnym aspektem jest również kwestia Pani Anny. Starsza kobieta handlowała na chodniku kwiatami z ogrodu i ludzie byli dla niej nieżyczliwi. Jedynie Miłka wysunęła pomocną dłoń i zauważyła, że kobiecie potrzebny jest każdy grosz.


Zapoznając się z "Kawiarenką za rogiem" czytelnik przepełniony jest różnymi emocjami. Towarzyszy nam współczucie, motywacja, niechęć, a także strach. Bardzo serdecznie polecam Wam tę pozycję, ponieważ w niektórych momentach można dopatrzeć się wielu podobieństw do naszego codziennego życia, a dzięki wskazówkom z powieści, zyskać wiele rad czy drogowskazów.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.

2 komentarze:

  1. Lubię sięgać po książki, których fabuła dotyka realnego życia. Tę na pewno przeczytam.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach. Na pewno się nie zawiodę.

    OdpowiedzUsuń