czwartek, 4 października 2018

"Kroniki Jaaru. Siedem bram" - Adam Faber

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 28 lutego 2018 roku
Liczba stron: 546


W świecie stworzonym przez Autora panuje zamieszanie. Trwają przygotowania do ślubu Fione z księciem z Eplhame. Niespodziewanie jednak ferini znika, a w miejscu, w którym ostatnio przebywała zostają znalezione zakrwawione szaty. Grupa przyjaciół postanawia zacząć poszukiwania przyszłej Panny Młodej i wyrusza w podróż. 

W tej części wraz z bohaterami mamy okazję odkryć siedem tajemniczych bram, a także za ich pomocą przenieść się w nowe miejsca. Na początku wydawałoby się, że wszystko pójdzie bezproblemowo, jednak w połowie zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. Podróżnicy trafiają do specyficznej kobiety, ktoś ginie, a jeszcze innych spotykają nowe rzeczy. 


Trzecia część Kronik Jaaru przepełniona jest wieloma nowymi aspektami. Mamy okazję dowiedzieć się więcej na temat magii, obserwujemy zmagania Kate, jesteśmy przepełnieni niepokojem podczas poszukiwania Fione, a także spotykamy nowe istoty.

Nie sądziłam, że tak bardzo polubię to wykreowane przez Autora miejsce i tak chętnie będę tam wracała. Odwiedzane zakątki budzą we mnie wiele ekscytacji, a także nie pozwalają nudzić się podczas lektury. Rzadko kiedy powieści tego typu do mnie przemawiają, ale ta ewidentnie skradła moje serce. 

Jeżeli znacie już przygody Kate, a świat Jaaru nie jest Wam obcy, to koniecznie sięgnijcie po kolejną książkę z serii. Wyruszycie na poszukiwania Fione, poznacie wiele sekretów, a także będziecie mieli okazję doświadczyć niestworzonych przygód. 

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

3 komentarze:

  1. Mam już za sobą pierwszą część tej serii i na pewno sięgnę po kolejne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jest to mój gatunek, ale bardzo podobają mi się okładki tej serii. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. tom trzeci chyba na razie najbardziej mi się podobał :)

    OdpowiedzUsuń