piątek, 3 sierpnia 2018

"Magia olewania" - Sarah Knight

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 15 marca 2017
Liczb stron: 208


Ostatnio dużą popularność zyskały poradniki różnego typu. Tym razem w moje ręce wpadła "Magia olewania". Autorka obiecuje, że przedstawi rady jak nie przejmować się opinią innych ludzi, jak traktować osoby za którymi nie przepadami, czy jak odmawiać dokonywania rzeczy na które nie mamy ochoty.

Niestety, ale ta książka ma więcej wad niż zalet. Zacznijmy od mniejszości - zdecydowanie okładka przyciąga wzrok czytelnika. Piękny niebieski kolor nie pozwala przejść obojętnie. Na plus zasługuje również estetyka w środku poradnika. Wszystko jest "uporządkowane" i ozdobione grafiką. Minusów ostatecznie jest dużo więcej, ale wspomnę tylko o tym, że mało kto zastosuje się olewającego podejścia do życia według Sarah. W większości jej rady nie dotyczą niczego sensownego, ani nie poruszają problemów związanych z codziennymi czynnościami.


Jeżeli chcecie poczytać o specyficznym podejściu do życia pewnej Amerykanki, dowiedzieć się jak takie olewające postępowanie jest odbierane w jej środowisku, to pewnie spodoba Wam się ta pozycja. Natomiast jeżeli macie tak jak ja, większe wymagania odnośnie poradników, to zawiedziecie się. Osobiście nie wyniosłam z lektury żadnej rady. A może znaczy to, że egzystuję jak Autorka i olewam wszystko i wszystkich?

Moja ocena: 4/104 komentarze:

  1. Fajnie tu u Ciebie, konkretnie, przejrzyście. Tej książki nie czytałam, choć jakiś czas rzeczywiście było o niej głośno. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już olewanie mam na wysokim poziomie, więcej mi do szczęścia nie trzeba. Chyba że przeczytać taki poradnik - uwielbiam poradniki, choć rzadko coś z nich wynoszę...
    POCZYTAJ ZE MNĄ

    OdpowiedzUsuń