niedziela, 3 czerwca 2018

"Król Kier" - Aleksandra Polak

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 25 października 2017 r.
Liczba stron: 360Alicja wiedzie życie przeciętnej nastolatki, którą czeka ostatni rok w liceum. Przed nią jeden z najważniejszych balów w życiu, na który postanawia wybrać się ze swoim chłopakiem. Okazuje się, że nastolatek, którego darzyła wielkim uczuciem pokazuje inną stronę swojego charakteru, czym łamie jej serce. Na Alicję czekają w najbliższym czasie egzaminy, więc chciała wieść spokojne życie bez żadnych niespodzianek. Niestety rozstanie z wybrankiem przysporzyło jej kilku nieszczęść, a dodatkowo je życie zawirowało, kiedy pojawił się w nim Hadrian. Już podczas pierwszego spotkania między bohaterami tworzy się specyficzna relacja. Nowy znajomy okazuje się być nietypowym nastolatkiem, co bardzo intryguje Alicję i dziewczyna pragnie poznać prawdę na temat jego życia.

"W ciągu jednej sekundy może zmienić się los całego świata, 
w ciągu jednej sekundy życie może się pojawiać i może zniknąć na zawsze. 
Jedna sekunda może być definicją całej wieczności, punktem zwrotnym dla wszechświata, 
ale może też przeminąć w zapomnieniu."

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, iż w książce poznam losy zwyczajnych nastolatków. Myślałam, że głównym wątkiem będą tutaj niestworzone istoty i specyficzne wydarzenia.Fakt, że do takich dochodziło, ale wszystkiego było z umiarem. Magia wkracza do akcji dopiero pod koniec książki i mi osobiście, to nie przeszkadzało.

Główna bohaterka została postawiona w nowej sytuacji. Wiedziała, że coś dziwnego charakteryzuje jej znajomego, ale nie miała dokładnie pojęcia o co chodzi. Musiała stopniowo zdobyć jego zaufanie i udowodnić, że może jej wyjawić wszelkie tajemnice. W związku ze stopniowo budowaną relacją między tym  dwojgiem doszło do zakochania. Miłość jednak nie jest łatwa i człowiek spotyka na swojej drodze wiele niepowiedzeń. Alicja po raz kolejny zostaje zraniona i rozpacza po utracie ukochanego. Czy mimo wszystko będzie o niego walczyła? Jaki sens ma związek zwyczajnej nastolatki, z chłopakiem zajmującym się magią? Czy demony i istoty nadprzyrodzone zawładną jej życiem?

"Choć życie bywa ciężkie i okrutne, 
powinniśmy świętować jego piękno, 
gdy nadarzy się ku temu okazja."

Wiecie co? Po przeczytaniu "Króla Kier" porównałam tę pozycję do "Zmierzchu". Myślę, że nagle wzięło mi się to stąd, że spotykają się dwa światy, gdzie ludzie zakochują się i rozszyfrowują swoje tajemnice. Alicja otrzymała wiele informacji, których nie dowiedziałaby się w normalnym życiu. Dopiero pojawienie się "odmiennego" chłopaka wniosło wiele nowości do jej świata. Najpierw on ją rozkochał, ona miała już wizje i plany, a następnie on stwierdził, że ten związek nie ma szan. Znany model? Jak dla mnie Bella i Edward! :)

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.5 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się dość ciekawie. Ja jednak nie mam jej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również nie mam ochoty na tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle złego nasłuchałam się na temat tej książki, że nawet niezwykle pozytywna opinia mnie do niej nie przekona. Tym bardziej, iż to ewidentnie nie jest tematyka, która do mnie przemawia. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedna Bella w mojej czytelniczej karierze w zupełności wystarczy :D

  Pozdrawiam
  http://zksiazkanakanapie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam wiele negatywnych opinii o tej książce, ale mimo to chciałabym po nią sięgnąć i przekonać się, czy może mi by się spodobała :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń