sobota, 19 maja 2018

"Panna z Monidła" - Iwona Czarkowska

Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 352


Iwona Czarkowska powraca z kontynuacją losów Alicji z "Wesołej rozwódki". Poznajemy dalsze zmagania szalonej kobiety i życie pędzące w szalonym tempie. Kobieta wraz z Szymonem przeprowadza się do domu swoich przyjaciół, którzy na pewien czas wylecieli do Ameryki. Do nowego miejsca oczywiście zabiera krasnala Wieśka, kota Rudego Sto Dwa oraz psa Paszteta. Kochankowie cieszą się, że będą mieli trochę spokoju w dużym domu, jednak niespodziewanie wprowadza się do nich Pani Ada - gosposia Łucji i Grzegorza. Jakby tego było mało w życiu Alicji pojawia się dawna miłość, były mąż ze swoją żoną i dwójką psów, a także ekipa z telewizji i grupa policjantów...

Uwielbiam książki Pani Iwony, które opowiadają historię Alicji. Autorka od pierwszych stron gwarantuje, że czytelnikowi nie schodzi uśmiech z twarzy. Jeżeli mieliście przyjemność czytać "Wesołą rozwódkę", to zapewne ucieszą Was dalsze poczytania poznanych tam bohaterów. Ale nie bójcie się! Ominęła Was tamta książka, a na półce znalazła się "Panna z Monidła"? Nic strasznego. Możecie śmiało po nią sięgnąć. Historia została tak wykreowana, że jeżeli jest nawiązanie do wydarzeń z poprzedniej części, to wszystko zostało wyjaśnione.


Podczas fabuły dowiadujemy się, jak bardzo rozwinęła się firma, która mieści się w zakładzie pogrzebowym i organizuje imprezy z okazji rozwodów. Jest gwarantowana zabawa podczas zadomowienia się gosposi Ady w domu swoich pracodawców, która dodatkowo powinna być Panią Alą. Krasnal Wiesiek również odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ jedzie do nowego miejsca ze swoją właścicielką, ale jednocześnie ma duży związek z zaginięciem tytułowego obrazu. Szalone? Niewyobrażalne? Pokręcone? A jednak możliwe! 

Uważam, że jeżeli szukacie lekkich książek, które pozwolą Wam oderwać się od rzeczywistości, a dodatkowo wywołają nieograniczony uśmiech na Waszych twarzach, to ta pozycja jest idealna. Losy bohaterki mogą wydawać się Wam szalenie dziwne, ale uwierzcie mi, że z czasem tak się w nie wkręcicie, że będziecie uważać, iż wszystko jest możliwe. 

Moa ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Replika.

4 komentarze:

  1. Kiedy będę miała ochotę na coś lżejszego, ścięgna po ten tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam "Pannę" i niestety mam inne danie nić Ty. Mnie strasznie ta książka wymęczyła.

    OdpowiedzUsuń
  3. Idealna lektura na letnie wieczory po pracy!

    OdpowiedzUsuń