czwartek, 21 grudnia 2017

"Spektrum. Leonidy" - Nanna Foss

Wydawnictwo: Driada
Data wydania: 13 listopada 2017
Liczba stron: 544


Pewnego dnia Emilia rysuje chłopaka, który przyśnił się jej w nocy. Niespodziewanie nastolatek ten pojawia się w szkole dziewczyny. Nowa grupa znajomych postanawia wybrać się do Karla - mężczyzny, który zajmuje się astrofizyką, aby pomógł im w referacie na lekcje. Wizyta wywołuje diametralne skutki, a losy przyjaciół stają się skomplikowane i pędzą niepohamowanym tempem. 

"Nie jest się słabym, jeśli się samemu ustanawia reguły. 
Gdy się zna odpowiedzi, ale samemu decyduje, kiedy je wypowiedzieć. 
Nie jest się słabym, gdy się człowiek kontroluje."

Noa i Pi to bliźnięta, które pewnego dnia pojawiły się w szkole głównej bohaterki. Rodzeństwo jest bardzo specyficzne, ale Emi wraz ze swoją paczką, znajduje z nimi wspólny język. Autorka każdemu z bohaterów nadała inne, specyficzne cechy. Wyróżniają się nie tylko charakterem i sposobem postępowania, ale również nietypowymi umiejętnościami.

"Spektrum. Leonidy", to pierwsza część z cyklu. Poznajemy losy młodych ludzi, ich niecodzienne zmagania z rzeczywistością oraz sposób akceptacji nowych zjawisk. Jest to powieść z serii Young Adult, która poruszy również serca starszej młodzieży. Czytelnik od pierwszych stron chce rozwiązać zagadkę, mającą związek z leonidami. Momentami akcja wywołuje ogromny szok i zaskoczenie. Mimo, iż przenosimy się do świata fantastyki, to stopami dotykamy rzeczywistości i zastanawiamy się, jak my, zachowalibyśmy się w danej sytuacji.

"Nie da się uniknąć odczuwania strachu, 
ale można uniknąć poddawania się jego rządom."

Na uznanie zasługuje piękna okładka. Niewątpliwie wzrok czytelnika przyciągną odcienie fioletu. Znak przedstawiony na okładce przyczyni się do snucia domysłów i własnej wizji akcji.

Jeżeli lubicie książki młodzieżowe oraz fantastykę, to ta pozycja jest dla Was. Nie znajdziecie tutaj typowych problemów młodych ludzi, tylko zostaniecie zabrani w niezapomnianą podróż.Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Business&culture .


10 komentarzy:

 1. Nie skuszę się bo nie czytam fantastyki.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem ciekawa tej książki, choć okładka mnie nie przekonuje. I jak widzę trochę stron ona ma :P na razie po nią nie sięgnę, ale ciekawi mnie nie powiem :P
  zaczytanamona.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Również czeka na tę książkę i nie mogę się doczekać, aż zacznę ją czytać :)

  Pozdrawiam, maobmaze ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem sięgam też po fantastykę, więc chętnie zapoznam się z tą książką. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się - okładka jest piękna a fabuła ciekawa i niesztampowa. Książka ma swoje wady, ale generalnie zyskała moje uznanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyka zawsze na propsie :) Ale najbardziej obawiam się tego, że to jest skierowane do młodszego czytelnika i nic nie znajdę ciekawego dla siebie :) Po prostu ciężko mnie zaskoczyć :P :)

  Pozdrawiam
  Emil z mowmikate

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę rozejrzeć się za tą książką!

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka nie w moich klimatach, ale bardzo podoba mi się Twój kubek.

  OdpowiedzUsuń