piątek, 22 września 2017

"Drogie życie" - Meghan Quinn

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 13 września 2017
Liczba stron: 448

Cztery historie, cztery nadzieje na lepsze życie.


W książce Meghan Quinn pt. "Drogie życie" poznajemy historie czterech osób, które doświadczyły w swoim życiu smutku i szukają nadziei na lepsze jutro.

Hollyn poznajemy w chwili, gdy wychodzi za mąż i wraz z mężem planuje swoją przyszłość. Od młodego małżeństwa bije radość, pielęgnują swoją miłość oraz wspólnie realizują się w swoich pasjach. Niestety rok po ślubie Eric ginie podczas ćwiczeń w straży pożarnej. Młoda wdowa traci chęć do życia, w każdej chwili myśli o Ukochanym i wspomina wspólny czas. Uważa, że nie może ponownie zakochać się w kimś innym, ponieważ będzie to zdradza wobec zmarłego męża.

Jace to piłkarz, który cieszy się uznaniem i ma zapewnione miejsce w drużynie. Pewnego dnia do jego drzwi puka Rebecca, która oznajmia mu, że jest w ciąży i prosi, aby zapewnił dziecku dobry dom. Bohater wychowywał się w wielu rodzinach zastępczych, więc postanawia znaleźć córce dobrą i kochającą rodzinę, aby zapewnić jej lepsze życie. Po wybraniu pary i załatwieniu wszystkich formalności związanych z adopcją, nie może pogodzić się z faktem, że musiał oddać Ukochaną Istotkę i nie mógł zostać odpowiedzialnym ojcem.

Daisy to kobietka, która jest niedoświadczona w wielu sprawach. Wychowała ją babcia, która trzymała wnuczkę "pod kloszem". Niestety wiek zrobił swoje i starsza kobieta miała udar. Daisy musi zamieszkać z siostrą. To właśnie po przeprowadzce poznaje nowe oblicza życia - te dobre, jak i te złe. W wieku 21 lat po raz pierwszy całuje się, pije alkohol, czy wybiera się na zakupy do centrum handlowego.

Ostatni bohater, to Carter - chłopak, którego wychował wujek. Bohater zbiera pieniądze, aby oddać wujkowi za wychowanie i uwolnić się od niego. Pragnie na nowo zacząć życie i nie słuchać narzekań na to, jakim jest dla niego ciężarem. Niestety jego dziewczyna kradnie mu wszystkie oszczędności i znika z jego życia. Carter nie może uwierzyć w okropność ludzkiego charakteru, mimo to nie poddaje się i dalej zbiera pieniądze.


Ta książka jest niezwykła. Wraz z bohaterami przeżywamy chwile smutku, rozpaczy, czy też radości. Dane historie zostały przedstawione oczyma poszczególnych bohaterów, a na końcu każdego rozdziału, pojawiają się listy, gdzie dominuje szczerość. To własnie podczas zajęć pt. "Drogie życie", spotykają się obcy ludzie, którzy mają konkretne postanowienie. Z czasem dzielą się swoimi problemami i stają się dla siebie wsparciem. 

Każdy z nas w swoim życiu przeszedł ciężkie chwile. Często mamy pretensje do Życia o to, że coś nie idzie po naszej myśli oraz, że na naszej drodze pojawiają się nieszczęścia. Chodzimy i narzekamy, a może warto byłoby usiąść i napisać do naszego Życia list? Zrobi nam się lżej na sercu, ponieważ wylejemy na papier nasze zmartwienia. Polecam Wam ten sposób.

Powieść polecam każdemu, kto szuka historii o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Trzeba tylko poradzić sobie z tymi najgorszymi chwilami, a później uśmiech i radość ponownie zawitają do naszego życia.


Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz, dziękuję bardzo 
Wydawnictwu Filia.4 komentarze:

 1. Tym razem nie książka, a dwie rzeczy z pierwszego zdjęcia mnie zaciekawiły. Czy zajmujesz się rękodziełem? Piszesz listy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Powieść zainteresowała mnie już w momencie, kiedy pojawiła się polska zapowiedź. Wszystko brzmi naprawdę ciekawie, przejmująco, ale i pokrzepiająco. Sądzę, że wkrótce ją przeczytam. Może w październiku :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce dużo dobrego. Koniecznie musi pojawić się na mojej liście książek do przeczytania;)

  Pozdrawiam
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń