czwartek, 13 lipca 2017

"Oczy wilka" - Alicja Sinicka


Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 24 maja 2017
Liczba stron: 444

A Ty? Pamiętasz każde wydarzenie ze swojego życia? Akcja książki rozpoczyna się od chwili, gdy młoda Lena kończy studia w Katowicach i wyjeżdża na staż do Głębi. Już pierwszego dnia uderza w samochód Artura - zamożnego mężczyzny, którego wszyscy mieszkańcy uważają za czarny charakter. Pierwsze spotkanie zaowocowało w Lenie chęć poznania Artura oraz odkrycia prawdy na temat jego oczu. Koleżanka bohaterki - Jola, nie jest przekonana do tego, aby jej lokatorka poznała lepiej mężczyznę, w którego samochód uderzyła. Pojawia się jeszcze Kornel - kolejna osoba, która nie chce dopuścić do znajomości Leny i Artura. Dlaczego tyle osób jest przeciwnych temu związkowi? Co takiego kryje się w oczach Artura? I jak Lena odnajdzie się w nowym miejscu? 

"To, skąd pochodzimy, to, jaka jest nasza przeszłość, 
ma większą siłę niż miłosne wzloty."

Spotykają się dwa światy. Jeden to Lena. Cicha dziewczyna, która zmieniła miejsce zamieszkania, w celu rozpoczęcia pracy. Kobieta zmaga się z pewną traumą sprzed czterech lat, nie może przypomnieć sobie pewnych wydarzeń. Bohaterka cechuje się tym, że czasem jest niezręczna oraz specyficznie zachowuje się w niektórych sytuacjach. W głębi duszy ukrywa jednak ciekawość i chęć rozwiązania pewnych zagadek. Drugi świat należy do Artura. Jest to bogaty mężczyzna, który nie cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców Głębi. Bohater żyje w willi, która odgrodzona jest od reszty miejscowości i nieliczne osoby mogą tam przebywać. Artur jest również właścicielem fabryki, która produkuje kosmetyki. Tak naprawdę postać ta jest tajemnicza, pełna intryg i trudna w rozszyfrowaniu. Z tym człowiekiem wiąże się jedno słowo - tajemnica.


"Oczy wilka" to debiutancka powieść Pani Alicji Sinickiej. Czytelnik sięgając po tę książkę mógłby spodziewać się kolejnego zwykłego romansu. Jednak nie. Otrzymujemy powieść z elementami fantastyki, romantyzmu oraz erotyki. Wszystko w odpowiedniej dawce, stworzyło niezwykłą fabułę. Brawo dla autorki. To kolejna osoba, która udowodniła, że w Polsce również mamy świetnych pisarzy. 

Fabuła jest bardzo ciekawa. Cały czas coś się dzieje, ale jednocześnie nie otrzymujemy nagle masy informacji. Wszystko dawkowane jest z umiarem i w idealnym tempie otrzymujemy nowe informacje. Wpleciony element fantastyki ożywia książkę, czyni ją zagadkową. Wtedy właśnie czytelnik przepada do końca i chce rozszyfrować tajemnicę ukrytą na kartkach. Wątek erotyczny również został idealnie przedstawiony. Zadowolone będą osoby, które lubią czytać książki, dzięki którym pojawiają się rumieńce na twarzy, ale również przypadnie do gustu osobom, które niechętnie sięgają po książki tego rodzaju.


W książce zostały przedstawione dwa oblicza miłości. Jedno dotyczy miłości zranionej, takiej, kiedy szukamy wsparcia u innych chcąc ratować związek. Jednak czasami pojawiają się takie sytuacje, że mimo wszystko, kochankowie nie mogą ze sobą być. Drugie oblicze przedstawia uroki szczęśliwej miłości - chęć spędzania ze sobą czasu, radość ze wspólnych chwil. W każdym związku pojawiają się kłótnie, problemy czy niedomówienia. Jednym partnerom udaje się je pokonać, inni natomiast poddają się. W zapomnienie odchodzą wspólne chwile, wspomnienia. Jedna minuta jest w stanie przekreślić trwającą bajkę. Jesteście ciekawi jak zakończą się perypetie miłosne bohaterów? Ja mogę przyznać, że w pewnym momencie zaczęłam wyobrażać sobie inny scenariusz. Autorka jednak ponownie mnie zaskoczyła.

"W tym tajemniczym spojrzeniu dostrzegam lekkość i… bezbronność. 
Teraz to ja patrzę za jego piękne oczy. Nie widzę już idealnych rysów twarzy, 
białych zębów i umięśnionej sylwetki, ale dziwną jasność bijącą od zaciekawionych źrenic. 
Czuję, że wchodzi mi do umysłu, jest coraz głębiej, głębiej."

Z czystym sercem polecam tę książkę. Uważam, że przypadnie do gustu dużej grupie czytelników. Tą historią żyje się od pierwszych stron. Z wielką chęcią sięgnęłabym po kontynuację losów bohaterów.

żródło

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz, dziękuję bardzo
Wydawnictwu Novae Res.
Dodaj napis2 komentarze:

  1. Brzmi ciekawie. Ostatnio ciągle widzę tę książkę, ale jakoś nie zagłębiałam się dokładnie o czym jest i powinnam chyba nadrobić, bo może okazać się ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam sporo dobrego o tej ksiązce.

    OdpowiedzUsuń