wtorek, 11 lipca 2017

"Athenia: miłośc i torpeda" - Piotr Kitrasiewicz

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Data wydania: 2017 rok
Liczba stron: 208

Czy pasażerowie Athenii, mają coś wspólnego z pasażerami Titanica?


Akcja powieści rozgrywa się w roku 1939. Laura Collins i Gregory Hutchison spotykają się od pewnego czasu. Jedna kłótnia przyczynia się do tego, że Laura znika bez pożegnania. Zakochany Gregory nie poddaje się i trwale szuka swojej ukochanej. Ich ścieżki zostają ponownie połączone na transatlantyku pasażerskim "Athenia", który płynie z Glosgow do Montrealu.

Laura, to dwudziestoparoletnia dziewczyna, która postanowiła zostać nauczycielką. Przez wiele lat nie mogła znaleźć sobie mężczyzny, ponieważ bała się bólu po rozstaniu. Pewnego dnia spotkała Gregorego i bardzo zainteresowała się nim. Otworzyła przed tym mężczyzną swoje serce i postanowiła stworzyć z nim związek. Gregory miał problemy z poruszaniem ręką oraz kłopoty z chodzeniem. Bohaterka postanowiła otoczyć go troską i opiekować się nim. Darzyła go wielkim uczuciem, ale jednocześnie chciała sprawować nad nim kontrolę. 


W książce został poruszony wątek miłosny. Laura po jednej kłótni postanowiła wyjechać z kraju oraz uciec od miłości. Gregory nie chciał przekreślać tej znajomości, dlatego postanowił odszukać ukochaną. Dzieki pomocy innych osób dowiedział się, że jego Miłość znajduje się na Athenii. Postanowił zaryzykować i dostać się na transatlantyk. Udało mu się! Ale czy Laura będzie chciała z nim rozmawiać? Czy bohaterowie będą mogli cieszyć się spokojem, kiedy w Europie wybuchła wojna? 

Pan Piotr Kitrasiewicz przedstawia miłosną historię, na tle wydarzeń wojennych. Ludzie są zdenerwowani, nie wiedzą co ich czeka oraz nie są pewni, czy uda im się dopłynąć do Montrealu. Miłość od wieków jest taka sama, nie zważa na panującą sytuację. Jest to jedno z najpiękniejszych uczuć, ale również najtrwalszych. Uwielbiam książki, których akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Dzięki nim mogę poznać życie ludzi, którzy w pełni korzystali z każdego dnia, ponieważ nie wiedzieli, czy będą żyli następnego dnia. Podczas czytania "Athenii" poznałam historie ludzi, którzy wyruszyli w poszukiwaniu lepszego jutra. 

źródło

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz, dziękuję bardzo
Wydawnictwu MG.

0 komentarze:

Prześlij komentarz