środa, 7 października 2020

"Uściski" - Aurelia Blancard

 Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Data wydania: 29 września 2020 roku

Liczba stron: 288


Lidia to kobieta, która zawodowo zajmuje się tłumaczeniem. Pewnego dnia zostaje zaangażowana w policyjną sprawę, gdzie musi przetłumaczyć list samobójczyni. Kobieta uznaje jednak, że nie jest to typowy list pożegnalny. Wyciąga pomocną dłoń do siostry zmarłej i postanawia pomóc jej w rozwiązaniu tajemnicy. Czy przeczucie jej nie myli i Natalia chciała nadal żyć? Jeżeli tak, to kto winny jest jej śmierci?


Zdziwiłam się, że Autorka, to nasza rodaczka. Zdecydowanie bardziej wolę, kiedy Polacy osadzają akcję w naszych regionach, albo chociaż w dużej mierze o nich wspominają. Może jestem teraz krytyczna i wymagająca w tej kwestii, ale włączył mi się jakiś rodzaj patriotyzmu chyba. 


Liczyłam na dobry thriller, który wywoła ciarki na moim ciele. Niestety okazało się, że akcja jest wolna, a czytelnik może stopniowo łączyć fakty. Czynność ta niestety nie wiąże się z wielkim zaskoczeniem, czego ja osobiście, wymagam od książek z tego gatunku. 


Niestety okazało się, że książka nie wpasowała się w moje gusta literackie. Zabrakło mi tutaj odpowiedniego stworzenia klimatu i kreacji bohaterów. Domyśliłam się, kto jest kim i niestety nie otrzymałam nagłego zawirowania akcji... A szkoda... 


Moja ocena: 5/10


Za egzemplarz dziękuję bardzo

Wydawnictwu Zysk i S-ka.


 

3 komentarze:

  1. Szkoda, że klimat jednak nie zaspokoił Twoich oczekiwań.

    OdpowiedzUsuń
  2. mimo wszystko, chciałabym przeczytać tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Fabuła jest mi dosyć bliska. Sama interesuję się tłumaczeniami, a Francję kocham i poważnie rozważam emigrację do tego kraju. Z tych tylko powodów mam już wielką chęć przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń