czwartek, 31 października 2019

"Drogi święty Mikołaju" - Natasza Socha, Magda Mazur

Wydawnictwo: Edipresse
Data wydania: 16 października 2019 roku
Liczba stron: 304


Bohaterowie tej książki, to przeróżne osoby, które ostatecznie spotykają się w jednym miejscu. Poznajemy tutaj narzeczeństwo, w którym istnieje podejrzenie o zdradę, kwestię romansu na linii szef-pracownik, spotykamy się z niechcianą ciążą, czy finansowymi problemami samotnej matki.

Bohaterowie mimo zbliżających się świąt i panującej dookoła magii, nie dostrzegają uroku tego czasu. Ich życie sypie się z dnia na dzień i nie mogą znaleźć na nie rozwiązania. Mogłoby wydawać się, że Boże Narodzenie jest w stanie wszystko rozwiązać, jednak ludzie Ci udowadniają, że jest to dla nich zwyczajny czas, a problemy nie znikają.


Podobało mi się to, że pozycja ta nie była typowo przelukrowana świątecznym klimatem. Mimo, iż uwielbiam właśnie te przesłodzone pozycje, to takich również nam potrzeba. Uzmysławiają, że nie zawsze wszystko jest piękne i podkoloryzowane, a życie bywa okrutne i toczy się własną ścieżką. 

Jeżeli stronicie od świątecznych pozycji, ale jednocześnie chcielibyście coś przeczytać w tym klimacie, to ta pozycja może być dla Was. Bohaterowie otwierają drzwi do swoich mieszkań i dzielą się z czytelnikiem problemami. Niekiedy są one błahe, ale jednocześnie możemy znaleźć ich odbiór w codziennym życiu. 


Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Edipresse.


3 komentarze:

  1. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać tę książkę w okresie świąteczno-noworocznym. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Twórczość Nataszy Sochy bardzo lubię, więc chętnie przeczytam książkę, którą napisała w duecie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ach, dobrze, że Święta już niedługo :D Ten tytuł przypomniał mi jak jako dziecko pisałam listy do Mikołaja :P

    OdpowiedzUsuń