piątek, 7 grudnia 2018

"Siedem cudów" - Agata Przybyłek

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 31 października 2018 roku
Liczba stron: 384


Dla każdego okres przygotowania do świąt wiąże się z innymi emocjami. Agata Przybyłek w swojej świątecznej powieści przedstawiła losy bohaterów, gdzie każdy z nich ma odmienne wspomnienia odnośnie świąt.

Ania tylko raz poczuła magię świąt. Było to w ubiegłym roku, kiedy jej chłopak chciał, aby zniknęły złe wspomnienia z domu dziecka i dziewczyna mogła poczuć cudowną atmosferę. Niespodziewanie jej ukochany okazał się jednak nieodpowiedzialnym mężczyzną i zostawił ją, kiedy dziewczyna zaszła w ciążę. Monika okres przedświąteczny spędza w pracy, aby nie myśleć o wydarzeniach sprzed dwóch lat. Piękną chwilę zaręczyn zniszczyła rodzina jej wybranka i od tej pory kobieta nosi w sercu żal, a także ukryte uczucie do byłej miłości. Jej brat, pragnie przed świętami oświadczyć się swojej dziewczynie, ale na jego drodze pojawiają się niespodziewane wypadki. Poznajemy również życie dorosłych ludzi, którzy zmagają się z utratą pracy, czy staraniami o to, aby na twarzach innych zagościł uśmiech.

Losy każdego z bohaterów poznajemy z ich punktu widzenia. Dzięki temu dostrzegamy odczucia i zmagania danej osoby. Dowiadujemy się co planują zrobić w najbliższym czasie, a także jakie mają podejście do bliskich. Akcja rozgrywa się kilka dni przed świętami. Pani Agata Przybyłek idealnie wprowadza nas w nadchodzący klimat i rozpala magię świąt. "Siedem cudów", to opowieść o życiu ludzi, takich jak my. W książce poznajemy realne zdarzenia, a także czyny, które mogą wydarzyć się w naszym życiu.


Powieść uzmysławia nam, że to głównie od nas zależy jak przeżyjemy święta. Możemy ich nie lubić, zasmucać się, jednak jeżeli na ten czas zmienimy swoje podejście do życia, to prawdopodobnie poczujemy magiczny czas. Prawdziwe życie to nie bajka i zawsze na kogoś czekają przeciwności losu. Niekiedy wystarczy, aby na naszej drodze pojawił się anioł, który odmieni naszą codzienność. Może to być drobny czyn, a nawet dobre słowo - ważne, abyśmy zrozumieli tego znaczenie i zaprosili do swojego życia ducha świąt.

Bardzo serdecznie polecam Wam świąteczną powieść "Siedem cudów". To lekka i przyjemna opowieść o poszukiwaniu dobra w otaczającym nas świecie. Ta historia to lekcja o tym, że każdego człowieka spotka szczęście. Niekiedy trzeba tylko na nie trochę poczekać, bądź samodzielnie go poszukać. Agata Przybyłek swoją opowieścią zapali w Waszych oczach świąteczne ogniki i nie pozwoli, abyście smucili się.

Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

2 komentarze:

  1. Książki tej autorki biorę w ciemno. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka czeka na mojej półce i koniecznie muszę przeczytać ją jeszcze w grudniu. :)

    OdpowiedzUsuń