poniedziałek, 5 listopada 2018

"Zakochane Zakopane" - zbiór opowiadań

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 31 października 2018 roku
Liczba stron: 400Drogi Czytelniku! Usiądź wygodnie w fotelu, zaparz sobie kubek gorącej herbaty i pozwól, aby polskie Autorki zabrały Cię w podróż do Zakopanego.

"Zakochane Zakopane", to zbiór siedmiu opowiadań o ludziach, którzy Boże Narodzenie i Sylwestra spędzą w luksusowej "Willi pod Jodłami" w Zakopanem. Bohaterowie osobiście wygrali pobyt, bądź zostali obdarowani voucherem przez najbliższych. Wszystko jest za darmo, jedynym wymogiem jest stawienie się w willi z drugą osobą. Dla jednych pobyt wiąże się z podziękowaniem za obecność, możliwością spędzenia czasu we dwoje, a także ucieczką przed problemami i odkładanymi rozmowami.

Każda z Pań w świetny sposób wykreowała wizję świątecznego wyjazdu. Z ich opowiadań bije magia, a także przekaz o tym, jakie życie jest piękne. Autorki uświadamiają czytelnikowi., że nie warto gonić za majątkiem, a należy na pierwszym miejscu postawić miłość i rodzinę. To właśnie najbliżsi wyciągają do nas pomocną dłoń w najgorszych chwilach. Są oni niezastąpionym ogniwem naszego życia i zawsze należy ich doceniać.


To właśnie "Zakochane Zakopane" było pierwszą powieścią, która wprowadziła mnie w świąteczny nastrój. Dzięki opowiadaniom przeniosłam się ponad 500 kilometrów od domu, podziwiałam góry, a także spacerowałam Krupówkami. Podczas lektury przypominałam sobie mój ostatni zimowy pobyt w tym zakątku Polski i zatęskniłam za podróżą. Mimo, iż końcówkę roku wolę spędzać w domu rodzinnym, to może warto namówić Ukochanego na wyjazd w innym czasie i stworzyć część naszej własnej zakochanej historii? 


Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia. 


2 komentarze:

  1. Chętnie spędziłabym ten wyjątkowy czas właśnie z tą pozycją. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Także bardzo lubię Zakopane. Ostatnio byłem tam w zeszłym roku i strasznie mi się podobało. Nocowałem w tym miejscu https://www.noclegi-zakopane.biz/ i jeśli ktoś z was będzie kiedyś szukał noclegu w Zakopanem to polecam właśnie te kwatery!

    OdpowiedzUsuń