piątek, 24 sierpnia 2018

"Zostań ile chcesz" - Anna H. Niemczynow

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 5 września 2018 r.
Liczba stron: 400


Alicja, to matka samotnie wychowująca córkę Polę. Bohaterka nieustannie wierzy w to, że Marek -ojciec Poli - skończy z alkoholem i będą mogli stworzyć cudowną rodzinę. Zupełnie innego zdania jest jej przyjaciółka Jola, która postanawia założyć Ali konto na Sympatii. Kobieta otrzymuje na portalu wiele wiadomości, z różnymi propozycjami.W pogodni za marzeniami dostrzega maila od Macieja, który przedstawia się jako zwyczajny budowlaniec.

Ojciec Poli bardzo skrzywdził psychicznie jej matkę. Młoda mama zdobyła się na to, aby wyrzucić go z domu, ale w głębi serca kochała go i liczyła na zmianę. Obawiała się znajomości z innymi mężczyznami, nieszczęśliwego zakochania, a przede wszystkim tego, że potencjalny wujek mógłby niespodziewanie zniknąć z życia jej największego Szczęścia. Za wszelką ceną pragnie zapewnić córce wszystko co najlepsze i spełnić każde jej marzenie.

"Chciałbym codziennie chwalić, to jak robisz mi herbatę, 
nawet jak będziesz ją zalewać przypaloną wodą, 
a zamiast cukru nasypiesz mi soli."

Maciej to również mężczyzna po przejściach. Pragnął nosić swoją żonę na rękach, wybudował jej dom, a gdy wyjechał do pracy do Emiratów Arabskich, okazało się, że jego ukochana, zdradza go z jego najlepszym przyjacielem. Rozwodnik ukojenia szuka w alkoholu oraz kobietach. Czy będzie w stanie zaakceptować samowystarczalną Alicję? Czy nie przerazi go fakt, że kobieta ma dziecko? A może w związku z tym, że Alicja pracuje na dwa etaty, głównym problemem będzie brak czasu na intymne spotkania?

Powieść "Zostań ile chcesz" nie należy do łatwych lektur. Spotyka się tutaj kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością. Każdy z nich doświadczył w życiu wiele zła i stara się na własny sposób radzić sobie z problemami. Zostaje poruszony tutaj wątek miłosny, gdzie najważniejsze znaczenie ma dziecko. Alicja wie, że wszystko zależy od Poli. To, czy dziewczynka będzie kiedyś w stanie zaakceptować, że miejsce jej tatusia zajmie inny pan, będzie wyznacznikiem rozpoczęcia poważnego związku przez Alę.


Mogłoby wydawać się, że miłość jest piękna i kochankowie są w stanie wspólnie pokonać wszelkie  przeszkody. Niestety w dorosłym życiu pojawia się wiele komplikacji i czasami uczucia należy odłożyć na drugi plan. Niejednokrotnie najważniejszym aspektem jest pogoń za pieniędzmi, ale czy warto dostatek przekładać nad obecność kogoś bliskiego i wsparcie w każdej chwili?

Zagłębiając się w fabułę "Zostań ile chcesz", przeniesiecie się do Kołobrzegu i Szczecina, gdzie będziecie mieli okazję poznać ludzi, którzy postanowili spełnić swoje marzenia. Dostrzeżecie piękno matczynej miłości, która nie ma daty ważności i ograniczenia wiekowego. Ja jestem pod wrażeniem kreacji Alicji, która swoim zachowaniem i energią uzmysławia, że jeżeli się czegoś chce, to można to osiągnąć. Nie zapomnijcie zaopatrzyć się również w chusteczki , ponieważ przedstawiona historia mocno chwyta za serce.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Filia.

1 komentarz: