środa, 22 sierpnia 2018

"Muszę to wiedzieć" - Karen Cleveland

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 20 czerwca 2018 r.
Liczba stron: 384


Vivian Miller wiedzie spokojne życie rodzinne, jednocześnie pracując jako analityczka w CIA, zajmująca się tropieniem rosyjskich szpiegów. Pewnego dnia jej życie odwraca się do góry nogami, ponieważ w komputerze jednego z podejrzanych znajduje zdjęcie swoje męża Matta. Zaczyna własne śledztwo i stara się zrobić wszystko, aby przełożeni nie dowiedzieli się, że jej ukochany jest "uśpionym" agentem. Niespodziewanie jej poczynania komplikują się w chwili otrzymania tajemniczej koperty.... 

Wydarzenia poznajemy z punktu widzenia głównej bohaterki. Obserwujemy obecną fabułę, ale również mamy okazję przenieść się w czasie i dostrzec wspomnienia z początków związku Vivian i Matta. Wykreowane małżeństwo zostało zbudowane na wielu podobieństwach. Mimo, iż kobieta nie miała okazji poznać przed zaręczynami swoich Teściów, wiedziała ile mają wspólnego z jej rodziną. Opowieści Matt'a uzmysłowiły, że niespodziewanie można spotkać drugą osobę, która ma z nami wiele wspólnego i ma za sobą podobną przeszłość. 

 
W książce został poruszony problem zaufania i troski o najbliższych. Na przykładzie bohaterów widzimy, ile rodzice są w stanie zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pociechom. Czasami sytuacja wymaga takich zachowań, że dorosły jest w stanie oddać swoje życie, aby tylko nic nie stało się dziecku. Kolejny aspekt, to wzajemne zaufanie bez którego nie uda się stworzyć związku. Partnerzy powinni mieć pewność, że w każdej chwili mogą oczekiwać bezgranicznego wsparcia od drugiej połówki i nigdy nie zostaną okłamani. W amerykańskich małżeństwie wystarczył jeden incydent, aby kochankowie stracili do siebie zaufanie i mieli problem z ponownym odbudowanie go.

Oficjalnie pozycja "Muszę to wiedzieć" została zaliczona do kategorii thrillerów. Jeżeli miałaby oceniać tę książkę tylko pod tym kątem, to miałaby o niej złe zdanie. Podczas lektury nie towarzyszył mi niepohamowany dreszczyk emocji, który występuje podczas rozszyfrowywania wielu zagadek. Mimo to, chętnie poznawałam akcję i utożsamiałam się z bohaterami. Zastanawiałam się jak ja zachowałabym się na miejscu danej osoby i co zrobiłabym w danej sytuacji. Myślę, że ta pozycja jako powieść obyczajowa z wątkiem thrilleru, jest czymś naprawdę dobrym. Bohaterowie wciągają czytelnika do swojego rodzinnego świata i nie pozwalają odejść, do czasu, aż sprawa ostatecznie nie zostanie wyjaśniona.

Jeżeli szukacie niezobowiązującego i wiele nie wymagającego thrillera, to ta pozycja będzie dla Was. Fanom ciągłych zawirowań w akcji, ta książka może nie przypaść do gustu. Nie odczujecie tutaj tego charakterystycznego pogmatwania i niedowierzania w niektóre sprawy. Natomiast jeżeli nie chcecie sięgać po typową powieść obyczajową z wątkiem romantycznym, to koniecznie musicie zapoznać się z tym dziełem. Poznacie zawirowania dnia codziennego, problemy w pracy, czy nieporozumienia w związku. 

Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu W.A.B.


5 komentarzy:

 1. Zawsze chętnie zaglądam do thrillerów. Muszę tylko znaleźć więcej czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem niezmiernie ciekawa tej książki.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy okazji, jak spotkam - nie pogardzę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po samym opisie może i bym się pokusiła o przeczytanie, ale niestety jestem tym typem, który potrzebuje więcej zwrotów akcji, więc to chyba nie powieść dla mnie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się całkiem przyzwoicie. Lubię takie książki, tym bardziej jeśli nie traktują wyłącznie o 'sprawie', a są też wątki poboczne.

  OdpowiedzUsuń