niedziela, 1 lipca 2018

"Zdrowa tarczyca" - Karolina i Maciej Szaciłło

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 28 lutego 2018 r.
Liczba stron: 270


Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na chorobę tarczycy zwaną Hashimoto. Niektórym mogłoby wydawać się, że nie jest to nic ciężkiego, jednak osoby zmagające się z tym problemem cierpią, mimo, iż nie wszyscy to dostrzegają. Jednymi z pierwszych objawów niedoczynności tarczycy, które możemy zobaczyć jest sucha skóra, zmęczenie i senność, przybieranie na wadze, marznięcie oraz obfite miesiączki. Czasami są to powody, które człowiek niweluje i szuka ich przyczyny w codziennych czynnościach. Pamiętajcie jednak, że nie warto odkładać wizyty u lekarza na inny termin, tylko jak najprędzej iść się przebadać. Tym bardziej, jeżeli w Waszej rodzinie występował wątek chorej tarczycy - niestety genetyka ma tutaj wiele do powiedzenia.

Karolina i Maciej Szaciłło w swojej książce dzielą się radami, jakie sztuczki zastosować w swoim codziennym życiu, ale zwalczać skutki choroby. Dzięki ich radom i zdobytej wiedzy, możemy dowiedzieć się między innymi jak poradzić sobie ze smutkiem i nagłymi zmianami nastoju, które powoduje choroba. Wskazówki Autorów zostały przeplecione radami konsultanta ajurwedyjskiego oraz dietetyczki. Na początku otrzymujemy wiedzę teoretyczną, a dopiero później przechodzimy do tego, co uwielbiamy najbardziej, czyli jedzonka! Państwo Szaciłło podzielili się przepisami, które mogą mieć dobry wpływ na organizm zmagający się z Hashimoto. Nie ukrywam, że moje serce skradły dwa przepisy - jeden z nich to kiszone marchewki, które są przepyszne, a drugi to krem z chia z owocami leśnymi. Znajdziecie tutaj również idealne pomysły na pożywne obiady, czy pełnowartościowe śniadania. Pamiętajcie jednak, że przyrządzone dania nie wrócą Wam zdrowia i należy skonsultować się z lekarzem.


Uważam, że warto aby po tę książkę sięgnęły wszystkie osoby, które zmagają się z chorą tarczycą. Można znaleźć tutaj rady, które ułatwią życie, a jednocześnie nie będą zabierały wiele zbędnego czasu, z racji tego, że możemy stosować je podczas wykonywania codziennych czynności. Zamieszczone przepisy nie są również strasznie wyszukane i według mnie, są one w miarę tanie. Nie ma żadnych udziwnień, które mogłyby szokować. Dodatkowo elegancji całości dodają piękne zdjęcia, które aż zachęcają do tego, by zrobić daną potrawę czy przekąskę.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo 
Wydawnictwu Zwierciadło.2 komentarze:

  1. Warto mieć taką książkę w swojej biblioteczce.

    OdpowiedzUsuń
  2. moja tarczyca też choruje, więc pewnie warto się zapoznać :)

    OdpowiedzUsuń