wtorek, 3 lipca 2018

"The Kissing Booth" - Betch Reekles

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 4 lipca 2018 r.


W książce "The Kissing Booth" poznajemy losy przeciętnych nastolatków. Elle wraz z Lee postanawia stworzyć na szkolnym festynie budkę z całusami. Pragnieniem dziewcząt jest, aby w budce buziaki serwował przystojniak Noach. Nastolatek odmawia udziału w tej zabawie, ale niespodziewanie staje się klientem, w chwili gdy można otrzymać całusa od Elle.

Elle od zawsze spędzała czas ze swoim najlepszym przyjacielem Lee. Podczas wspólnych chwil, często w ich otoczeniu znajdował się Noach - starszy brat Lee. Bohaterka jako mała dziewczynka podkochiwała się w bracie swojego przyjaciela, jednak z czasem zauroczenie minęło. Los chciał, że pierwszy pocałunek odbyła właśnie z Noach podczas festynu. Czy w jej sercu na nowo zapali się miłość do tego znajomego? Czy mimo, iż najwięcej czasu spędzają na kłótniach i docinkach, będą mogli dojść do porozumienia?
 

Akcja książki toczy się powoli i opisuje życie typowych nastolatków. Poznajemy ich zmagania w szkole, walkę o dobre imię czy pierwsze zauroczenia. Każdy z bohaterów cechuje się odmiennych charakterem, a ich drogi łączą się w szkole. Irytowała mnie postać Elle, która ciągle kłamała. Dziewczyna nie była w stanie wyznać prawdy nawet najlepszemu przyjacielowi. Kierowało nią specyficzne podejście i uważała, że ukrywając prawdę, będzie chronić najbliższych. Podziwiałam jednak postać Lee, który akceptował poczynania swojej przyjaciółki i wybaczał jej kłamstwa. Chłopak wykazał się ogromną dobrocią i dojrzałością.

Według mnie "The Kissing Booth", to młodzieżówka jakich wiele. Nie wyróżniała się niczym szczególnym na tle innych książek z tego gatunku. Myślę, że bardzo dobry odbiór będzie miała u młodych osób, które nadal uczą się i mogą lepiej rozumieć przedstawione problemy.

Moja ocena: 6,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Insignis.

4 komentarze: