poniedziałek, 28 maja 2018

"Dom węży" - Mateusz Lemberg

Wydawnictwo: Od deski do deski
Data wydania: 9 maja 2018 r.
Liczba stron: 344


Alicja ma plan - postanawia uciec od męża i zacząć nowe życie. Nie chce być już kobietą pod stałą kontrolą, która nie może spełnić swoich pragnień, tylko musi usługiwać mężowi oraz ponosić kary za nieposłuszeństwo. Aranżuje służbowy wyjazd do Berlina, jednak nieoficjalnie trafia do dawnego znajomego - Patryka - a potem do niewoli Tomasza i Andrzeja. Chciała, aby jej życie obróciło się o 180 stopni, ale miała zupełnie inny plan. Nie sądziła, że zostanie zgwałcona, zamknięta w nieznanym miejscu oraz napastowana przez psychopatę z wężami.

Akcja tego thrillera niesamowicie trzyma w napięciu. Domniemany morderca już prawie ma swoją ofiarę, a tu nagle wielkie bum! Wydarzenia trzymają nas w niepewności, już myślimy, że to koniec i zastanawiamy się co będzie dalej, aż nagle Alicja nas zaskakuje. Podczas całej historii pojawiają się osoby, które wnoszą wiele dobrego, ale i przyczyniają się do niepowodzeń. Doceniam zachowanie głównej bohaterki i podziwiam ją za czyny, które podjęła. Potrafiła zachować zimną krew i świadomie podejmowała przemyślane decyzje. Niestety mężczyźni w jej życiu przyczyniali się tylko do nieszczęścia.


W książce zostały poruszone bardzo ważne problemy. Jednym z nich jest psychiczne znęcanie się nad partnerem. Alicja była strasznie ograniczana i musiała robić wszystko pod dyktando męża. Nie mogła pozwolić sobie na spełnianie własnych pragnień, musiała zawsze słuchać współmałżonka. Niestety nikt nie był w stanie jej pomóc, ponieważ przykra prawda rozgrywała się za zamkniętymi drzwiami mieszkania, a nie na oczach innych ludzi. Życie jest okrutne i niestety wiele par na ogół wygląda idealnie, a w ich małym gniazdku dzieją się bardzo przykre rzeczy. Mateusz Lemberg poruszył również problem z jakim zmaga się ofiara gwałtu. Przedstawił fakt, że osoba ta żyje cały czas w strachu, ponieważ nie wie, kiedy może spotkać ją kolejny nieplanowany incydent. Myślę, że warto wspomnieć jeszcze o głównej bohaterce. Kobieta wykazała się nieugiętą siłą walki i postanowiła zawalczyć o lepsze życie. Zdecydowała, że nie chce, aby przez cały czas jej postępowaniem kierował mąż, miała plany na przyszłość i chciała rozwijać się. Niestety los nie był jej łaskawy i spotykała przeciwności. Czy mimo wszystko udało jej się wygrać nowe życie? 

Chcecie dowiedzieć się, co kieruje psychopatą, który uwielbia węże? Ciekawi Was światopogląd despotycznego męża? Poczulibyście dreszczyk napięcia, podczas polowania na swoją ofiarę? Trafiliście idealnie. Poznając tę historię przeniesiecie się do okrutnego świata, będziecie kibicować grupie osób, a innych znienawidzicie już na samum początku. Wielki plus za to, że akcja trzyma w napięciu i pojawiają się niespodziewane zwroty akcji. Na koniec dodam tylko, że jeżeli oceniacie książkę po okładce, to czym prędzej musicie zobaczyć tę niesamowitą fakturę i upodobnienie do skóry węża.

Moja ocena: 9,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Od deski do deski


3 komentarze:

 1. Wiola dobrego czytałam o tej książce i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ją przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja zrobila na mnie wrażenie, więc z książką pewie będzie jeszcze lepiej :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się super- wpisana na listę must read :-)

  OdpowiedzUsuń