czwartek, 17 maja 2018

"Bad Boy's Girl 2" - Blair Holden

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 18 kwietnia 2018 r.
Liczba stron: 336


Poprzednia część z serii "Bad Boy's Girl została zakończona w takim punkcie, że nie mogłam doczekać się kontynuacji losów Tessy i Cole. W drugiej części poznajemy dalsze zmagania młodej pary po incydencie z namolną Eriką. Cole robi wszystko, aby na nowo odbudować zaufanie Tessy i stara się być dla niej wsparciem. Nastolatka wybacza mu błędy i kochankowie razem wyjeżdżają do collegu. Dorośli uważają, że związek tych dwojga nie jest skazany na powodzenie, ponieważ są za młodzi, muszę wyszaleć się i znaleźć swój prawdziwy cel w życiu. Czy będą mieli rację? A może młodzi udowodnią, że ich miłość pokona wszelkie przeciwności i wspólnie spędzą cztery lata poza domem? Czy Tessa będzie w stanie zaakceptować fakt, że jej przystojny chłopak jest w centrum uwagi, a ona ma konkurencję?

"Bo gdy się zakochujesz, to na amen, całą sobą. 
Każda komórka ciała uzależnia się od obecności tej drugiej osoby. 
Osoby, dla której zrobisz wszystko, przy której będziesz trwać, 
choć wiesz, że może rozedrzeć cie na strzępy jednym ruchem dłoni."

Blair Holden ma bardzo lekkie pióro. Jej powieści czyta się z wielką przyjemnością i niezauważalnie ubywa nam stron do końca historii. Cieszę się, że mogłam poznać dalsze losy tej dwójki, dowiedzieć się jakie decyzje podjęli i kibicować im na wspólnej drodze. Po raz drugi bardzo podziwiam Tessę, jej wytrwałość oraz to, że wiedziała, że nie może poddać się, ponieważ każdy spotyka na swojej drodze trudności i musi zebrać tyle sił, aby je przezwyciężyć. Odnośnie postaci Cole mam mieszane uczucia. Z jednej strony jestem pod wrażeniem jak starał się o swoją Wybrankę, ale z drugiej strony zasmuciło mnie kilka jego zachowań. Reprezentuje on młodego mężczyznę, który nie jest jeszcze ustabilizowany i nie wie czego konkretnie chce.


Akcja książki rozgrywa się w collegu. Jest to czas, kiedy licealiści po raz pierwszy stają się samodzielni, muszą w pełni brać odpowiedzialność za swoje czyny, odpowiednio gospodarować sobie czas, jednocześnie walcząc z tęsknotą za rodziną pozostawioną w innej części kraju. Cole jako sportowa gwiazda, nie mógł narzekać na brak popularności. Każda dziewczyna chciała umówić się z nim i chłopak często zostawał wystawiony na wiele prób. Tessa kochała go tak bardzo, że była o niego strasznie zazdrosna, ale jednocześnie wiedziała, że nie powinna go ograniczać i jej zazdrość nie jest niczym dobrym w tym związku. Dodatkowo pojawiały się wścibskie znajome z uniwersytetu, które były w stanie zrobić wszystko, aby rozbić związek tych dwojga. Jesteście ciekawi do czego doprowadziły do wszystkie czyny? Czy młody związek miał szansę na przetrwanie, a może nowe znajomości i popularność zrobiły swoje? Tego już, musicie dowiedzieć się sami.

"-Nie bądź taka urocza.
-Nie umiem inaczej.
-Dlaczego nie możesz we mnie rzucić suszarką, jak normalna kobieta?
-Suszarką? Jeśli już miałabym w ciebie rzucać sprzętem AGD, 
wybrałabym robota kuchennego."

Polecam tę książkę każdej osobie, która chciałaby dowiedzieć się co słychać u Tessy i Cole. Jeżeli czeka Was wybór uczelni i boicie się faktu, że nowe miejsce Was przytłoczy i nie odnajdziecie się, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Tessa udowodni Wam, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Pamiętajcie, że wszystkie trudności można w życiu pokonać i dla każdego z czasem wychodzi słońce - wystarczy tylko o nie zawalczyć.Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Jaguar.


4 komentarze:

 1. Świetna recenzja, ale to już chyba nie jest mój target wiekowy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja super ale ksiażka już nie w moich klimatach :)

  Pozdrawiam
  http://zksiazkanakanapie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czytałam cześć pierwszą, i mimo iż książka nie była dla mnie najgorsza, to jednak nie jestem aż tak ciekawa ich dalszej historii. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tę historię :) jeśli chodzi o to wydawnictwo to czekam na premierę "Spętanych przeznaczeniem!

  OdpowiedzUsuń