środa, 8 maja 2019

"Plotka" - Lesley Kara

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 15 maja 2019 roku
Liczba stron: 368


Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było zacząć życie na nowo, w innym miejscu i wśród ludzi, których nie znacie? Nikt nie znałby Waszej przeszłości, ani nie oceniał po dokonanych czynach. Mielibyście szanse, aby zacząć wszystko z czystą kartą i kreślić nowy scenariusz. Zdecydowalibyście się dobrowolnie na coś takiego?

Joanna i Alfie zmieniają miejsce zamieszkania ze względu na problemy chłopca. W nowym miejscu pragną zacząć wszystko od nowa, a także sprawić, aby Alfie mógł poczuć akceptację kolegów. Stroniąca od kontaktów Joanna postanawia nawiązać znajomości z matkami rówieśników synka. Podczas jednego ze spotkań w obiek wyrusza plotka, mówiąca o tym, że dzieciobójczyni Sally McGowan może przebywać w ich otoczeniu. Nikt nie pomyślałaby, że te słowa zaważą na życiu wielu osób, a także doprowadzą do niespodziewanych incydentów. 

Główna bohaterka była w stanie zrobić wszystko dla swojego synka. Mimo, iż nie przepadała za spotkaniami z innymi kobietami, skorzystała z rady swojej matki i postanowiła zaprzyjaźnić się z nimi. Wiedziała, że aby jej syn nie był odludkiem, ona również musi być otwarta na znajomości. Joanna całym sercem dba o dobro swojego potomka i pragnie dla niego, wszystkiego co najlepsze. Jest świadoma tego, że  w najgorszej sytuacji mogłaby oddać za niego życie. Czy będzie zmuszona do takiego incydentu? Czy Alfie może być w niebezpieczeństwie? 


Akcja książki została świetnie wykreowana. Przez całą opowieść na każdego można znaleźć coś złego i stawiać go w miejscu głównego podejrzanego. Autorka świetnie lawirowała akcją i nakierowywała nas na różne ścieżki. W żadnym wypadku nie podejrzewałam takiego zakończenia. Wielki plus za to, ponieważ uwielbiam fakt, że akcja potrafi mnie tak wmurować, że muszę zbierać szczękę z podłogi! Genialnie zostało to rozegrane!

Z wielką przyjemnością polecam Wam tę książkę. "Plotka" to świetny thriller,  który trzyma w niepewności do samego końca. Akcja została świetnie wykreowana, a całość napisana przyjemnym językiem. Tę historię połyka się za jednym tchem. 

Moja ocena: 9,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Otwartemu.

2 komentarze:

 1. Czekam na swój egzemplarz tej książki i jestem jej bardzo ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce i jestem zaintrygowana :D
  Bardzo spodobał mi się opis a twoja recenzja zachęca :)
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń