"Zapach bzu" - Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 13 marca 2019 roku
Liczba stron: 328


Witajcie ponownie na Kwiatowej! Przed nami nowy początek i inni bohaterowie. Tym razem losy mieszkańców bloku krzyżują się w garażu, w momencie poruszenia wokół pewnego pudełka. Okazuje się, że ktoś porzucił cztery szczeniaki, które teraz przebywają w domu tymczasowym u Norberta, Danuty, Julii i Kai.

Ta część w głównej mierze poświęcona jest Julii - młodej studentce, która ma wyznaczoną karierę przez rodziców. Dowiadujemy się, jak dziewczyna radzi sobie w kwestii spełniania wizji rodziców, a także, czy realizuje swoje pasje. Z czasem bohaterka otwiera się przed nami i lepiej pokazuje nam swoją codzienność. Oczywiście wpadamy również na kawę do Norberta, szalonej Kai, a także poważnej Danuty i jej syna.

Cieszę się, że ponownie mogłam wybrać się na Kwiatową, poznać nowych mieszkańców a także spotkać Liliannę z Kubusiem. Karolina Wilczyńska po raz kolejny stworzyła różnorodne osoby, które diametralnie różnią się od siebie. Jesteśmy świadkami podążania za marzeniami oraz otwieraniem się na nowe znajomości.

Wątek psiaków w powieści, to miód na moje serce. Uwielbiam te czworonogi i nie wyobrażam sobie życia bez mokrego nosa i merdającego ogonka obok. W tej części został podjęty bardzo poważny temat, jakim jest traktowanie zwierzaków. Żadna z istot nie zasługuje na złe odnoszenie się, albo wyrzucenie po pewnym czasie.  Nie pozwólmy, aby zwierzętom działa się krzywda! Uczmy dzieci od małego opieki i troski nad tymi mniejszymi przyjaciółmi, a także wpajajmy, że nowa postać zostanie z nami bardzo długo, a nie tylko na czas ekscytacji.


Nie zdradzę Wam, jak rozwinęły się losy bohaterów, którym w życiu nagle pojawiły się psiaki. Czy każdemu udało się, znaleźć odpowiedni dom? A także, jak rozwinęła się sąsiedzka relacja? Nie bójcie się tego, że "Zapach bzu" to piąta część z serii "Rok na Kwiatowej". Na spokojnie możecie zacząć przygodę właśnie z tą książką, ponieważ wszystko zaczyna się od nowa. Uważam, że jest to idealna lektura na wiosnę.

Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Czwarta Strona.

Copyright © Zaczytana Ania , Blogger