"Dlaczego, mamo?" - Daria Skiba

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania:27 lutego 2019 roku
Liczba stron: 320


Marlena, to nastolatka, którą chłopak niespodziewanie zostawia, w chwili, kiedy przekazuje mu wiadomość o ciąży. Dziewczyna od tego momentu może liczyć tylko na wsparcie rodziców. Niespodziewanie kilka tygodni przed porodem trafia na lekarza, który wprowadza zamęt w jej życiu. Mężczyzna stara się traktować Marlenę jak pacjentkę, jednak jakaś część jego osoby, pragnie zaopiekować się młodą matką. Bohaterka po porodzenie nie może odnaleźć się w nowej sytuacji, macierzyństwo staje się dla niej trudnym wyzwaniem, a jej charakter i zachowanie zmienia się z minuty na minutę. Czy mimo wszystko uda jej się odnaleźć sens w życiu? Czy malutka Amelia będzie mogła wychować się w pełnej i kochającej się rodzinie?


Mama. Nieustanna towarzyszka. Najważniejsza kobieta. Pocieszycielka. Osoba, która jest w stanie oddać życie za swoje dziecko. To tylko kilka z wielu określeń osoby, która nosiła nas pod sercem i wychowała. Niekiedy relacje na linii rodzic - dziecko, są napięte, najczęściej towarzyszy temu okres dojrzewania, jednak z czasem doceniamy dobro płynące z Jej serca. To właśnie mama, uczy nas pierwszych słów, postępowania, a także ogólnego podejścia do życia. W chwilach trudnych oferuje pomoc i otarcie łez, a podczas radosnych momentów, cieszy się razem z nami. Dorosłe dziecko zawsze będzie dla matki jej maleństwem i bezproblemowo pomoże mu w każdej chwili. Zastanawialiście się, ile razy w życiu zadaliście pytanie "dlaczego, mamo?"? Towarzyszy nam ono od dziecka - od momentu poznawania świata, aż do ostatnich wspólnie spędzonych chwil.


Daria Skiba w piękny, ale również momentami okrutny sposób opisuje uroki macierzyństwa. Na przykładzie Marleny jesteśmy świadkami uczuć towarzyszących w czasie ciąży, porodu, chwil po nim, czy kolejnych wydarzeń. Dodatkowo Autorka poruszyła sprawę związaną ze złamanym sercem i ponownym zaufaniem mężczyznom. Młoda dziewczyna została porzucona w chwili, która miała być jedną z najpiękniejszych w jej życiu, co skutkowało traumą na całe życie. Niekiedy w życiu każdego człowieka, następują takie wydarzenia, które mają odzwierciedlenie w dalszym egzystowaniu. Towarzyszący temu smutek przyczynia się do tego, że boimy się danej rzeczy, a gdy staniemy z nią w oko w oko strasznie panikujemy.


"Dlaczego, mamo", to świetna pozycja dla każdego czytelnika. Aktualnie nie jest niczym nowym, że kobiety zostają same w ciąży, a "dzieci rodzą dzieci". Dzięki tej historii każda z nas może znaleźć tutaj iskierkę nadziei na lepsze jutro. To tylko od nas samych zależy, jak bardzo otworzymy się na relacje z innymi osobami i czy pozwolimy im, aby zagościli w naszym życiu. Pamiętajcie, że jeżeli macie problemy, to nie powinniście obawiać się otwarcie o nich mówić. Bliscy zapewne z wielką chęcią Wam pomogą i przyczynią się do tego, że wyjdzie dla Was słońce. Mnie osobiście Daria Skiba kupiła swoją najnowszą powieścią i jestem pod wrażeniem jej stylu pisania, a także kreacji bohaterów i całej historii. Polecam!

Moja ocena: 10/10

Za możliwość objęcia książki patronatem
dziękuję bardzo Autorce.

Za egzemplarz dziękuję
Wydawnictwu Videograf.

Copyright © Zaczytana Ania , Blogger