czwartek, 23 stycznia 2020

"Zielona 13" - Agata Bizuk

Wydawnictwo: Dragon
Data wydania: 7 stycznia 2020 roku
Liczba stron: 304


Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Zielonej 13, to na pozór zwykli ludzie, którzy znają się z widzenia. Pewnego dnia ich losy łączą się, kiedy niespodziewanie w lokalu na parterze powstaje sklep monopolowy. Wtedy do akcji wkracza osamotniony Szczepan, jego żona Aldona z kochankiem Radeo, zakręcona Mariolka czy Krzysztof z Elwirą. Od tego momentu mamy okazję poznać losy tych ludzi zdecydowanie dokładniej...

Ta książka to świetna pozycja na poprawę humoru. Autorka swój optymizm przelewa na kartki powieści i tworzy świetną akcję. Przenosząc się na ulicę Zieloną czytelnik ma możliwość oderwania się od codziennych problemów. Bez problemu można wczuć się w postać poszczególnych bohaterów, bądź zostać jednym z sąsiadów intrygującej kamienicy.


Autorka w optymistyczny sposób przedstawia realne problemy. Pokazuje codzienność taką, jaka jest. Mimo, iż przez losy wykreowanych postaci przemawia komizm, to prawda jest taka, że każdego z nas mogłaby spotkać ich sytuacja. Poznajemy świat osób, które rozeszły się ze sobą, młodej kobiety, która nie jest zadowolona ze swojego życia, czy perypetie małżeństwa, którego codzienność zostanie odmieniona w momencie narodzin czterech córek.

Serdecznie polecam Wam tę przepełnioną pogodnością pozycję. Myślę, że bohaterowie skradną Wasze serca i jednocześnie wywołają niepohamowany uśmiech na twarzy.

Moja ocena: 8,5/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Dragon.


2 komentarze:

  1. Jeśli będę miała możliwość przeczytania tej książki, chętnie z niej skorzystam. 😊

    OdpowiedzUsuń