środa, 29 stycznia 2020

"Summer" - Justyna Dziura

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania:  14 stycznia 2020 roku
Liczba stron: 290


Summer w swoim młodym życiu doświadczyła wiele nieszczęścia. Jej poprzedni związek zakończył się niepowodzeniem i ma z nim same złe wspomnienia. Aktualnie w otoczeniu bliskich osób, próbuje na nowo odnaleźć swoją ścieżkę życiową i zbudować zaufanie. W momencie, kiedy na jej drodze pojawia się dawny przyjaciel, Damon nie pozwala o sobie zapomnieć i pragnie wrócić do życia dziewczyny.

Uwielbiam książki, w których akcja jednocześnie rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Dzięki temu zabiegowi mogłam śledzić codzienność zranionej Summer, a także jej poznawanie świata, kiedy była w związku z Damonem.


Justyna w świetny, ale zarazem okrutny sposób zaprezentowała oblicze toksycznego związku. Damon miał zaplanowany wobec Summer scenariusz i nie chciała dopuścić do siebie myśli, że dziewczyna może go zostawić. Niestety złe wzorce wyniósł z domu i przekładał je w swojej codzienności. Na oczach innych ludzi z reguły szanował swoją wybrankę, jednak za zamkniętymi drzwiami rozgrywał się pewien koszmar.

Miłość niekiedy bywa ślepa. Kochankowie chcą spędzać z sobą każdą chwilę i nie widzą niewłaściwych zachowań drugiej połówki. Niekiedy nie pomagają nawet rady ze strony innych osób. Bywa jednak tak, że przeważnie problemy duszone są w związku i krzywdzona osoba nie chce, aby jej smutek wyszedł na światło dzienne. 


Serdecznie polecam Wam tę pozycję. Justyna stworzyła życiową historię, która pokazuje jakie konsekwencje może nieść ranienie drugiego człowieka i ukrywanie problemów. "Summer" to debiutancka powieść, jednak została ona świetnie dopracowana i zasługuje na uwagę. Z takim startem Autorki zostało nam tylko czekać na Jej kolejne powieści. 

Moja ocena: 8/10

Za możliwość zapoznania się z historią 
dziękuję bardzo Autorce. 

2 komentarze:

  1. Jestem właśnie w trakcie lektury tej książki i niebawem będę o niej pisała u siebie na blogu. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za piękną recenzje i cudowne zdjęcia ❤️

    OdpowiedzUsuń