sobota, 18 maja 2019

"Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic" - Jarosław Molenda

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 17 października 2018 roku
Liczba stron: 320


"Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic" to historie czternastu kobiet, które przeciwstawiły się prawu, aby spełnić swoje marzenia. Jarosław Molenda zagłębia się w historię i przenosi nas, aż do roku 970, kiedy to pojawiła się na świecie Świętosława. Jesteśmy świadkami zmiany obyczajów i tradycji na przestrzeni kilkuset lat. Dostrzegamy to, jakie ludzie w danym czasie mieli podejście do roli kobiety w świecie i ile Podróżniczkom udało się wywalczyć dla potomnych.

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi równouprawnienie. Kobiety samotnie podróżują i zdobywają nowe miejsca. Jeszcze nasze prababcie nie pomyślałaby, że kiedyś ich prawnuczki będą mogły spokojnie żyć na świecie i nie być niezależne od płci męskiej.

Ta biografia to przepiękna podróż w czasie, która udowadnia kobiecą siłę i determinację. Dzięki niej dostrzegamy piękno marzeń i siłę walki o zrealizowanie danego celu. Mimo, iż czasami na naszej drodze pojawiają się przeciwności, nigdy nie powinniśmy poddawać się, tylko zawzięcie dążyć do realizacji określonego celu.


Osobiście jak dla mnie, niestety za dużo było tutaj historii. Nie jestem jakąś jej fanką i za dostateczne uważam, serwowanie jej w ograniczonej ilości. Uważam, że w tym przypadku książka szczególnie przypadnie do gustu czytelnikom, którzy lubią typowo historyczne wzmianki.

Jeżeli szukacie pozycji, która zabierze Was w przeszłość i pokaże, ile kobiety są w stanie zrobić, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Uważam, że będzie ona również świetnym pomysłem dla osoby, która interesuje się historią. Znajdziecie tutaj wiele odniesień do obecnych wierzeń czy zdarzeń, a także poznacie kilka historycznych ciekawostek.


Moja ocena: 6/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Lira.


2 komentarze: