"Zamarznięte serca" - Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 8 listopada 2017
Liczba stron: 312


Druga książka Pani Karoliny z serii "Rok na Kwiatowej" poświęcona jest głównie Lilianie i jej kuzynce Agnieszce. Aga trafiła na Kwiatową, ponieważ sprawiała kłopoty rodzicom. Zadaniem jej starszej krewnej było wyprowadzić jej na dobrą drogę i przyczynienie się do tego, aby zmieniło się jej postępowanie. Okazuje się jednak, że młoda dziewczyna jest molestowana przez partnera kuzynki. Czy to prawda? A może to kolejny wybryk zbuntowanej nastolatki? Jakie stanowisko w tej kwestii zajmie Janusz?

Poza losami Liliany poznajemy również dalsze perypetie przyjaciółek z bloku. Dowiadujemy się jak cicha i zamknięta w sobie Róża, radzi sobie z problemami w szkole, kto skradł serce Malwiny i jak rozwija się firma po zmarłym ojcu oraz odwiedzimy szaloną Wiolkę, która spodziewa się potomstwa.


Bardzo podoba mi się styl Autorki. Przyjemnie czyta się książkę, w której słowa kierowane są bezpośrednio do czytelnika. Grupa przyjaciółek zawsze jest szczera oraz chętnie z nami porozmawia. Bardzo brakowało mi tych spotkań z dziewczynami z Kwiatowej. Tym razem każda z osobna zaprasza nas na herbatę i wyjawia swoje przemyślenia. Skończyło się dobre, a obowiązki nie pozwalają na regularne spotkania wszystkich osób. 

W powieści został poruszony bardzo ważny problem związany z molestowaniem dzieci. Te straszne wydarzenia wpływają na zachowanie i kształtują światopogląd. Ludzie niechętnie wracają do miejsc, które wiążą się ze smutnymi wydarzeniami. Nie zabrakło również poruszenia problemu jakim jest radzenie sobie z nieśmiałością, wyśmiewaniem, czy brakiem zrozumienia ze strony ukochanej osoby.


Uwierzcie, że warto sięgnąć po tę książkę. Polubicie spotkania na Kwiatowej i nie będziecie mogli doczekać się kolejnych. A jestem pewne, że będą kolejne - jestem niezmiernie ciekawa rozwoju wydarzeń. 

Moja ocena: 9,5/10

Copyright © Zaczytana Ania , Blogger