piątek, 10 maja 2019

"Pani Henryka i morderstwo w autokarze" - Katarzyna Gurnard

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 20 lutego 2019 roku
Liczba stron: 304


Pani Henryka to emerytka, która postanawia wybrać się na wycieczkę do Paryża. Okazuje się, że poza nią w autobusie jest tylko kilka osób, które również wybierają się do Miasta Zakochanych. Towarzysze nawiązują relację, jednak podczas podróży niefortunnie dochodzi do śmierci jednego z podróżników. Pani Henia postanawia sama podjąć się śledztwa i sprawdzić, kto może być domniemanym mordercą. Starsza kobieta nie poddaje się w bojach i wytrwale pokonuje wszystkie przeszkody.

Jestem zachwycona stylem napisania tej książki! Pani Katarzyna w świetny sposób wykreowała akcję i nadała jej mroczno - zabawny klimat. Główna bohaterka reprezentuje typ starszej kobiety, która jest wszystkiego ciekawa i musi znać odpowiedź na wszelkie pytania. Śledztwo nie jest dla niej czymś nadzwyczajnym i idealnie odnajduje się w nowej roli.


Jako wielka fanka Paryża i osoba, która dostaje palpitacji serca na widok Wieży Eiffla, wiedziałam, że muszę poznać tę historię. Jednocześnie stawiałam jej wysokie wymagania, mimo iż nie wiedziałam, czego mogę spodziewać się. Autorka nie zawiodła mnie, a wręcz skradła moje serce do swojej twórczości. Z wypiekami na twarzy śledziłam zmagania Pani Detektyw.

Jeżeli szukacie książki, która wywoła u Was niepohamowane ataki śmiechu, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Okazuje się, że niezrealizowana podróż do Paryża niesie za sobą wiele innych ciekawych wydarzeń. Mam nadzieję, że tak jak ja, polubicie Panią Henrykę i będziecie chcieli towarzyszyć jej w każdej podróży.


Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję bardzo
Wydawnictwu Lira.

2 komentarze:

  1. Planuję sięgnąć w przyszłości po tę serię. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi zachęcająco! Koniecznie muszę ją przeczytać. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń