wtorek, 8 sierpnia 2017

"52 kolory życia. Tom VII" - Magdalena Kozioł

Wydawnictwo: Pociąg do natury
Data wydania: marzec 2017
Liczba stron: 112

Każdy kolor może mieć odzwierciedlenie w naszym życiu. 


To już siódma część o przygodach Sally, Jacka i Agaty. Kochankowie nadal odgrywają znaczącą rolę w tej historii, ale duże znaczenie ma tutaj również wątek Agaty. Sally spędza szczęśliwe chwile z Rafałem, a Jacek wrócił do domu, aby spędzić święta z rodziną. Mogłoby się wydawać, że to już koniec przygód tych bohaterów i teraz ich życie będzie spokojne. Czy, aby na pewno? Jesteście ciekawi jakie zakończenie zaplanowała dla swoich czytelników Pani Magda?

W poprzednich częściach znienawidziłam postać Sally oraz komisarza Poznańskiego. Kochanka rozbijała szczęśliwe małżeństwo, a mężczyzna stawiał na pierwszym miejscu przelotną miłość. Jeżeli nasze życie wyglądałoby jak gra w The Sims, to mój pasek uwielbienia, troszkę zwiększyłby się do tych bohaterów. Nie mogę powiedzieć, że ponownie ich polubiłam - skądże! Przejawiali jednak trochę cech dobrego człowieka. Natomiast bardzo polubiłam Anetę i kibicowałam jej z całego serca. Mimo trudności jakie przygotował dla niej los, nie okazywała smutku przy dziecku. Wiedziała, że dla swojej pociechy musi być wsparciem w każdej chwili.

"Na tym świecie nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko ma swoje miejsce, 
czas i ściśle określony cel, nawet wypadki, choroby, niespodziewane zmiany planów, 
cierpienie czy tęsknota. Nawet, gdy przytrafia nam się coś bardzo przykrego, 
niedobrego, według naszej opinii niesprawiedliwego, 
powinniśmy to przyjąć i zacząć obserwować."

Każdy romans niesie za sobą konsekwencje. Dopuszczając się zdrady, dana osoba musi liczyć się z tym, że jej życie ulegnie zmianie na dobre, bądź na złe. Człowiek czasami pochopnie podejmuje decyzje, a następnie żałuje konsekwencji. 

Niestety brakowało mi zakończenia w tej książce. Pani Magdo! Jak można tak wciągnąć czytelnika w fabułę, wywołać w nim ciekawość, a następnie nie wyjaśnić tak ważnej kwestii? Czuję ogromny niedosyt i chętnie sięgnęłabym po kolejną powieść, która zdradzi mi perypetie tych bohaterów. Może w kolejnej, zupełnie innej twórczości, wtrąci Pani te osoby i przedstawi kawałek ich życia, abym wiedziała co u nich słychać?


Jeżeli jesteście ciekawi losów bohaterów, koniecznie sięgnijcie po książki, które opisują 52 kolory życia. Znajdziecie tutaj znaczenie barw i to jak można je interpretować w danej sytuacji.

Moja ocena: 7,5/10

Za egzemplarz, dziękuję 
Pani Magdalenie Kozioł.

źródło

4 komentarze:

 1. Szkoda, że na końcu pojawia się niedosyt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesuje mnie ta książka. Chętnie się za nią zabiorę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ale skoro to juz siódma cześć, to musi być wciągająca. Zapiszę sobie na oewno tytuł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Anam, czytałam i również sądzę, że NIE WOLNO KOŃCZYĆ W TAKI SPOSÓB KSIĄŻKI!!!

  OdpowiedzUsuń